Rodinný stan je lepší půjčit nežli kupovat

Stan Jurek Grand 8

Typická situace. Jste rodina a máte děti. Rozhodli jste se, že v létě zkusíte strávit týden v kempu, třeba se tam bude dětem líbit a vy si konečně odpočinete. Nebo jinak. Jste partička kámošů z práce a rozhodli jste se, že si uděláte pánskou akci někde v divočině. Jen vy, pivo a gril. Situací by se dalo najít spousty. Jedno mají ale společné. Potřebujete jednorázově velký stan.

Tradice půjčoven stanů v naší republice není příliš velká. Lidé jsou zde zvyklí stany spíše kupovat. To však často nebývá ideální volba. Z ekonomických důvodů se kupují levné stany, které však nefungují tak, jak by měly a pobyt pod stanem pak přestává být komfortním. Stan by měl poskytovat stín a cirkulaci vzduchu. O bouřkách a průtržích nemluvě. Takové levné stany (například ze supermarketu) nemají takřka žádnou šanci, aby dokázaly ochránit před celonočním slejvákem. Tak se stává, že se lidé místo spánku tísní v automobilu nebo na záchodcích v kempu.

A výsledek takového nepovedeného kempování? "Kemping není zrovna můj šálek kávy"  - řeknete si - a stan navždy skončí ve skříni.

Kvalitní rodinné stany samozřejmě existují a právem můžeme být hrdí na českou značku Jurek. Z toho, co se dá sehnat na našem trhu je to jasný lídr. Další známé značky (horší a taky o něco levnější) jsou například Coleman, Husky nebo Pinguin. Já osobně jurka vlastním a nenechám na něj dopustit. Srovnáme li např. největší ze stanů od Jurka Grand 8 a s Husky Boston 8, pak mi to nedá a musím sem vložit jednu recenzi, kterou jsem našel na internetu :

Co psali o Husky Boston 8

NEDOPORUČUJI!!! NEKUPOVAT!!! tento stan má výhodu pro velký počet lidí s velkou předsíní na bágly, ale tím jeho výhody končí. Meli jsme jej v Rumunsku. Víceméně taková šumava... první déšť a my museli kopat kanálky nožem kolem stanu protože to velké množsví vody co stéká z tropika(velká plocha) vtéká rovnou pod stan( byli jsme na kopečku-pro chytráky). Podlážky ložnic začali po2h propouštět. Kanálky to zachránily, ale už ne to, že netěsní podlepené švy. je špatně vymyšlená konstrukce přichycení ložnic... takže i při sebelepším zacházení se postupně odlepí švy s háčkami a tudy pak teče do stanu. takže máte mokro jak ze spoda tak ze zhora. Další nevýhodou je velikost. Když už najdete místo, je to fajn stan, ale pokud začne foukat poměrně nepatrný vítr, stan se bortí a tropiko se dotýká ložnic. jJestli je trošku odolný proti dešti tak proti větru ne. Nechtěl bych zažít v něm vítr a celonoční déšť. Takže stan maximálně někam na vodu du závětří a bez deště a ani tam bych si ho už nikdy nevzal.

A to se prosím bavíme o stanu, který normálně funguje proti vodě, představte si plachtu se supermarketu! :)

Závěrem rada:

Pokud to myslíte s kempováním opravdu vážně, nespoléhejte na ideální počasí a kupte si to nejlepší. Pokud to zas až tak vážně nemyslíte, půjčte si to. Jakákoliv jiná možnost se vám může vymstít.

Jurka můžete zakoupit například zde http://www.stany-jurek.cz/

Pro ty z vás, kterým se vyplatí stan spíše půjčit mám dobrou zprávu. Na Moravě funguje půjčovna stanů Jurek  / www.pujcovna-stanu.eu - sídlí v Uherském Hradišti. Je to široko daleko jediná půjčovna stanů  a tak si tam jezdí půjčovat i lidé z Brna a okolí. 

Spát pod velkým stanem musí být příjemné za každého počasí a dovolená se bere na zotavenou, ne na otrávenou ! :))

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno