Plachta proti slunci vypadá dobře

Modrá trojúhelníková stínící plachta Ingenua

"To je horko, psi se perou o chládek!" -  povídala pokaždé babička, když pálení slunka nebylo k vydržení. Bodejť, v červenci po poledni je lepší sedět pěkně doma a na dvůr vůbec nevylézat. Jenže, babi, co když máte dvorek jako my, sloužící jako prodloužený obývací pokoj? Na dvoře máme hadici s vodou, můžeme pokropit dlažbu a tím se zbavit té výhně aspoň na chvíli. Jen to přímé slunce by to chtělo něčím zakrýt. Je třeba vybrat slunečník nebo stínící plachu.

 

Slunečník Paraflex

Slunečník je pomůcka poměrně známá a netřeba ji dlouze představovat. Většinou se lidi nechají zlákat akcí v supermarketu při nakupování potravin. Slunečník postaví, foukne vítr, otočí se slunečník naruby, polámou se v něm tyčky a zbytek roku přemýšlí, kam s ním.  Jenže ony existují i velice hezké a stabilní slunečníky. Pojďme si ukázat třeba slunečníky Paraflex.

Slunečníky Paraflex pochází z mistrovské belgické designérské dílny. Vyznačují se svou elegancí  a hlavně stabilitou. Noha se kotví do betonové patky nebo třeba na zeď a vypadá to moc hezky.

 

 

Na stránkách prodejce azada.cz k tomu dodávají:

Slunečník je možné snadno vytáhnout a jednoduchým stisknutím tlačítka naklonit do požadované polohy. Ramena slunečníku jsou díky pantům velmi pružná a proto je možné je po otevření slunečníku snadno a rychle přesunovat. Rameno může být také lehce demontováno pro ukládání během zimy. Kromě vysoké kvality a stability potěší slunečníky Paraflex i mimořádně povedeným moderním vzhledem.

 

Méně známou alternativou ke slunečníku je stínící plachta.

Stínící plachta Ingenua - čtverecStejně jako u slunečníků, i u plachet můžeme zakoupit šmejd, který místo stínu udělá ze dvorka skleník a situaci ještě zhorší. O barevné stálosti nebo pevnosti ani nemluvím. Proto když stínící plachtu, pak doporučuji značku Ingenua. Pochází rovněž z Belgie a je prostě báječná!

Stínící plachtu Ingenua lze opět obstarat na eshopu firmy Azada styl. Výběr vám zjednoduší konzultace zahradního architekta, kterou k plachtě dostanete zdarma. Jednoduše  se ozvěte, pošlete krátký popis s fotografií a vše ostatní zařídí profesionálové. Více informací naleznete opět na jejich stránkách, přikládám pouze malý úryvek:

Velkou výhodou celého systému je to, že plachtu lze – na rozdíl od tradiční markýzy - jednoduše polohovat v rámci celé délky stojného sloupku. Plachtu lze snadno kotvit i na fasádu domu, čímž se sníží počet potřebných sloupků.Na zimu je možné plachtu jednoduše sundat a spolu se sloupky uskladnit. To je další velká výhoda oproti standardním markýzám, jejichž konstrukce je obvykle pevně připevněná k fasádě domu a je velmi složité ji demontovat.

Co se týče mého vkusu, já osobně preferuji stínící plachty. Jsou prostě elegantní a tak nějak vyjímečné. Mám ráda zahradní párty a tohle je přesně to, co na takovou akci patří. A baví mě to polohování.

Pro úplnost ještě dodávám video od výrobce těchto plachet, ale pozor, ten chlapík je už zadaný! :)

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno

Komentáře

Díky, stínící plachta je bezva a přidávám odkaz na specializovaný web, který se zabývá pouze plachtami proti slunci. http://www.stiniciplachty.cz/