Cestovní pas pro děti má své výhody

  • 27 June 2012
  • Autor: zvl

Tak je to tady. Děti musí mít vlastní pas, pokud chtějí vycestovat do zahraničí. Čekací doba je jeden měsíc. To znamená, že kdybych si o něj dneska zažádal, byl by hotový až v půlce prázdnin. Tím pádem je celkem zřejmé, že letos se na dovolenou nikam k moři nejede. A na Slovensko také ne.

No a? Místo fronty u okénka jsem se pohodlně posadil u internetu a začal listovat nabídkou spacáků a stanů. Úplně se na to těším, dovolená jako tenkrát, kdy se nikam nesmělo. Naházím děti do vlaku a tradá k nějakému kempu uvnitř tuzemska. Je celkem jedno, jestli jsou to Krkonoše, Šumava nebo Baťův kanál.

Doufám, že se vydaří počasí a taky že s námi pojede někdo stejně tak nesvědomitý, co se dokladů týče. Ta představa procházky na hrad, zmrzlinka, pivíčko, pak gulášovka z pytlíku, zase pivíčko a kytárka, taková  dovolená se nedá zažít nikde jinde. V noci strašidelné historky a pak pivíčko s taťkama, neboť dny budou jistě parné. A ráno budíček hrnkem studené vody.

O tohle všechno bychom "pro letošek", ale hlavně OPĚT přišli, kdyby se objevila nějaká nečekaná nabídka ultralevného lastminute, kterému se nedá odolat.

Takže milí páni ouřadové, tímto vám z celého srdce děkuji, už jsem si myslel, že tuhle krásu mé děti nezažijí a že ta doba prostě uplynula. Je to zase tady a ... kam mám poslat pohled?

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno

Komentáře

No fakt, už se těším. V tomto parnu se ubytujeme někde v chládku lesa. Možná si i přečtu knihu, to se mi už léta nestalo.

Kniha byla?