Jak jsem bloudil pomocí mobilní aplikace mapy.cz

  • 14 October 2013
  • Autor: zvl
Les

Den, na který jsem dlouho čekal se stal skutečností. Od té doby, kdy se mi podařilo utopit mobil v Baťové kanálu uplynulo spoustu vody a 3 měsíce k tomu. Po dobu trvání toho bezmobilního období jsem používal staré HTC, které jsem drze sebral své dceři. Telefonáty jsem s tím vyřídil, ale moc legrace jsem si neužil. No a teď mám konečně zbrusu nový Samsung Galaxy S4 mini. Je skvělý, je boží.

Jelikož se mi na stole právě ty 3 měsíce válela brašnička na kolo, do které se dá umístit mobil a ten se dá přes fólii ovládat, neváhal jsem ani okamžik. Nainstaloval jsem si ony vychvalované mapy.cz, mobil hodil do brašničky a vyjel do lesa naschvál do míst, kde to ještě neznám.

Musím uznat, že ztratit se mi v Hlubočku podařilo překvapivě snadno. Asi to bude tím, že už to tam docela znám a vím, kde jsem ještě nebyl. No nic, povídám si, nastal čas pro mapy.cz!

Aplikace se skutečně načetla s obdivuhodnou rychlostí. Moji polohu označila modrým puntíkem na mapě. No a to bylo všechno. Sakra, povídám si, jenomže kde je sever? Kudy se mám vydat? Aplikace bohužel nemá indikaci směru natož pak otáčení mapy vzhledem k pohybu. Zkoušel jsem tedy jezdit a čekal jsem, že puntík popojede a já se dozvím, na kterou světovou stranu jedu. No puntík neposkočil a já jsem byl nahraný.

Abych to zas tak moc nedramatizoval. Pomocí vrstevnic jsem zjistil směr "do kopce" a v pohodě dojel domů. Každopádně ale musím říct, že aplikace mapy.cz je hezká, rychlá, ale nejspíš není určená pro navigaci.

Na co je tedy určená? Parádně jsem s tím zamachroval před klukama v hospodě, ukazoval jsem jak mi to svižně běhá a hlavně aby si všichni všilmi, že mám nový telefon, lepší než oni.

Takže vážení uživatelé aplikace mapy.cz, klidně machrujte v hospodě, ale než pojedete do lesa, nainstalujte si Locus, možná vám to usnadní návrat domů. :))

Termín: 
Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno