Penzion Zikmundov bude skvělé místo pro dovolenou na kole

  • 18 June 2014
  • Autor: zvl
Penzion Zikmundov

Zikmundov pamatuju dlouho - jako cca 10 letý smrad jsem tudy procházel, když jsem byl na Smaďavce na pionýrském táboře. Od té doby kolem něj sem tam projedu na kole, když zrovna mířím z Buchlova na Buchlov kámen. Letos se z toho stal penzion se zaměřením na Chřiby a tak jsem byl docela zvědavý, jak to dopadlo. No a když Jana dělala kolem Zikmundova výsadbu keřů, tak nás vzala celou rodinu s sebou, abychom se taky podívali, co z toho vlastně vyrostlo.

Penzion Zikmundov vznikl kompletním předěláním staré hájovny. Projekt nedělal nikdo méně zajímavý, než sám Luďek del Maschio a jde to na budově vidět. Svérázná kombinace kamene a dřeva, asymetrické moderní tvary a jelen jako dominanta. Dokonale sladěné neslučitelné prvky :) Každý pokoj má své jméno a sálá z něj jiná atmosféra. Já osobně jsem obdivoval ten vzduchoplavecký ....

Ve dvoře je docela velký bazém (kolem kterého Jana vysazovala ty keře) a z druhé strany jsou velké sudy, kde můžete sedět, zdravit kolemjedoucí cyklisty nebo pozorovat pasoucí se krávy. Tak nějak bych si dokázal představit firemní víkend s chlapama :))

Co je ale nesporný fakt, že se penzion nachází přímo na cyklostezce a za pár minut můžete být kdekoliv v Chřibech. Já osobně jsem po návštěvě volal Martinovi, který mi oznámil, že sedí v hospodě v Koryčanech a přes Stupavu jsem tam byl do půl hodiny. To samé bude směrem Buchlovice, Smraďavka nebo Břestek. Akorát na Brdo je to ještě do kopce. Když si představím, že na každou vyjížďku se musím nejdříve přiblížit ke Chřibům a to je tak hodina pod kopce a pak hodina domů .... tohle je prostě pecka.

Čili až děcka povyrostou a zvládnou celodenní šlapání po kopcích, viděl bych to tam na jeden víkend. Pojezdit, vykoupat, nadlabat se dobrot z grilu .... už se docela těším.

Zatím jsme jenom pomáhali Janě s tou výsadbou, Jáchym přivezl plné auto černého bezu (který vůbec nejde vyluxovat) a já jsem si užil letošní první pořádnou vyjížďku.

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno