Venkovní dlažba: imitace přírody a velké formáty

  • 11 November 2013
  • Autor: zvl
Venkovní dlažba imitující dřevo

Stejně jako u interiérových dlažeb, i u venkovní dlažby se prosazují nové módní trendy. Jednoduchá čtvercová dlaždice se zvětšuje, kombinuje se s nápaditými dekory a velmi ráda využívá vzory imitující přírodní kámen či dřevo.

Velmi populární jsou i schodovky s dekorovanou podstupnicí nebo na míru vytvářené mozaiky.

Velkou výhodou keramických dlažeb je mimo jiné i to, že výrobci obvykle u populárních interiérových sérií vytváří i jejich exteriérovou variantu. To znamená, že obývací pokoj se nám přirozeně změní v terasu či verandu. Vše je v jednom stylu, vše má jednotný nápad. Tohoto efektu nelze u jiného materiálu dosáhnout. (Viz http://www.drevodlazba.cz/ - hned první obrázek na hlavní stránce)

Vysoká protiskluznost (R 10 a výše) a mrazuvzdornost (nasákavost max. do 0,5 %) jsou však nadále podmínkou, na kterou by se nemělo zapomínat. Při výběru venkovní dlažby je také třeba dbát i na otěruvzdornost, která by se měla ideálně pohybovat kolem stupně 5. Výrobci rovněž radí nešetřit na kvalitní stavební chemii (lepidla a spárovací hmoty). Protože i sebekvalitnější dlažba, když je špatně položená, může v případě nekvalitní pokládky či ošizené chemie trpět a praskat. U rovných ploch balkonů či teras je pak nutné dodržet sklon alespoň 2 procenta, aby mohla odtékat voda.

Zdroj informací a obrázků je z eshopu stránek firmy Azada Styl, sekce venkovní dlažba

 

Dekorativní keramická dlažba
Venkovní dlažba imitující přírodní kámen
Hodnocení článku: 
Average: 5 (3 votes)